Jste zde

Honda na frankfurtském autosalonu představí prototyp modelu CR-V s hybridním pohonem

• Poprvé v Evropě bude pro model SUV k dispozici hybridní technologie Honda
• Prototyp hybridního modelu si uchovává charakteristický styl a siluetu nejlépe prodávaného modelu SUV na světě a představuje ochutnávku evropské verze zcela nové generace vozu CR-V
• Inteligentní Hybridní pohon s více režimy (i-MMD) se skládá z 2.0litrového zážehového motoru i-VTEC a dvou elektromotorů, které zajišťují harmonický průběh točivého momentu a výkonu
• Hybridní systém bude jedním ze dvou nabízených pohonných ústrojí společně s 1.5litrovým zážehovým motorem VTEC TURBO.

Společnost Honda představí na frankfurtském autosalonu 2017 svůj  prototyp hybridního CR-V jako ochutnávku vůbec prvního elektrického pohonu modelu SUV této značky dostupného v Evropě. Hybridní prototyp má také vylepšený styl, který předjímá chystanou modelovou řadu vozu CR-V v evropské verzi.

V případě prototypu hybridního modelu CR-V je to poprvé, kdy bude zcela nový vůz CR-V představen na evropském autosalonu. Uchovává si charakteristickou siluetu nejlépe prodávaného modelu SUV na světě a vyniká důmyslným, sportovně laděným designem. Prototyp nového modelu CR-V s hybridním pohonem je širší, vyšší a delší než jeho předchůdce, má neotřelý styl karoserie a širší postoj díky mohutným podběhům kol.

U nového modelu SUV je dosaženo rovnováhy mezi elegancí a sportovním laděním díky užším předním sloupkům, čímž se zvětšil prostor pro ramena, ale rovněž díky spojení větších kol a pneumatik. Kapota a zadní čtvrtina vozu jsou opatřeny ostřejšími křivkami a do přední části vozu je začleněna moderní maska rodiny vozů Honda s charakteristickým provedením světlometů. 

Prototyp hybridního CR-V je vybaven dvoumotorovým systémem i-MMD (Inteligentní pohon s více režimy), který sestává z pohonného elektromotoru, 2.0litrového čtyřválcového zážehového motoru i-VTEC s Atkinsonovým cyklem pro výrobu elektrické energie a pohonu, a samostatného generátoru/elektromotoru. Hybridní systém nepotřebuje běžnou převodovku, namísto toho je vybaven samostatným převodovým mechanismem, který zajišťuje přímé propojení pohyblivých součástí a umožňuje tak v rámci systému hladký přenos točivého momentu.

Systém i-MMD určuje, jak co nejúčinněji využívat palivo a elektrickou energii, takže řidič nemusí přepínat mezi třemi jednotlivými režimy pohonu: elektrický pohon, hybridní pohon a motorový pohon.

V režimu elektrického pohonu používá hnací elektromotor energii výhradně z akumulátoru a při jízdě tak nevznikají žádné emise. V režimu hybridního pohonu zážehový motor dodává energii do generátoru, který obratem dodává elektrickou energii hnacímu elektromotoru. V tomto režimu se přebytečná energie ze zážehového motoru vrací přes generátor zpět a dobíjí akumulátor. V režimu motorového pohonu jsou kola poháněna přímo zážehovým motorem, přičemž elektromotor zajišťuje „na vyžádání“ posílení výkonu na maximum.

Při jízdě ve městě bude k zajištění optimální účinnosti ve většině situací vůz přepínat mezi hybridním a elektrickým pohonem. Motorový pohon se zapne podle potřeby pro zajištění výrazného zrychlení a pro úspornou jízdu na dálnici.

Model CR-V pro rok 2018 bude rovněž vybaven 1.5litrovým zážehovým motorem Honda VTEC TURBO a na výběr bude v kombinaci se 6rychlostní manuální převodovkou nebo převodovkou CVT s plynule měnitelným převodem. Nová generace modelu CR-V nebude již na evropských trzích nabízena v provedení se vznětovým motorem.

Další podrobnosti o zcela novém modelu Honda CR-V pro Evropu budou potvrzeny, až bude počátkem příštího roku představen v sériové verzi. Nový model SUV bude na evropské trhy oficiálně uveden v druhé polovině roku 2018.


Nahoru