Jste zde

Společnost Honda představuje chytrý energetický systém Power Manager

• Plně integrovaný systém řídí přenos energie mezi sítí, domácnostmi a elektromobily
• Jedná se o první krok společnosti Honda na cestě k tomu, aby elektromobily přispívaly k tvorbě chytrých energetických sítí 
• V rámci pilotního projektu ve Francii jsou jednotky se systémem Power Manager využívány k rozvoji regionálních chytrých sítí

Společnost Honda představila 12. září 2017 na frankfurtském autosalonu svůj zbrusu nový, plně integrovaný systém pro přenos energie - Power Manager.

Systém je navržen s cílem začlenit elektromobily do chytré energetické sítě. Umožňuje sběr a rozvod elektrické energie mezi sítí, domácnostmi, podniky a elektromobily a inteligentně vytváří rovnováhu mezi energetickou potřebou a efektivním skladováním energie. Společnost Honda použije svoji technologii Power Manager v rámci pilotního programu chytré sítě na západě Francie.

Pan Philip Ross, výkonný viceprezident společnosti Honda Motor Europe, uvedl: „Do roku 2025 budou dvě třetiny našich vozů prodaných v Evropě vybaveny elektrifikovaným hnacím ústrojím. Zavedením našeho systému Power Manager tento závazek podporujeme a dále posilujeme. Systém využívá pokročilou technologii, která začleňuje elektromobil do širší energetické sítě tak, aby nebyl pouze spotřebitelem, ale aby do sítě také přispíval. Zdůrazňujeme tím náš závazek vyvíjet udržitelnější model mobility.“

Rovnováha mezi nabídkou elektrické energie, jejím skladováním a poptávkou po ní
Systém Power Manager funguje tak, že shromažďuje energii ze sítě, domácností nebo podniků vybavených solárními panely a elektromobily a zároveň mezi nimi energii rozvádí.

Systém přijímá elektrickou energii ze sítě nebo je vyráběna solárními panely, a lze ji využít k napájení a vytápění budovy a také k nabíjení elektromobilu. Když je elektromobil připojen, energii lze skladovat a využít v domácnosti, nebo ji lze prodat zpět do sítě a potenciálně tak majitelům elektromobilů přinášet zisk. 
Systém Power Manager může přispět ke stabilizaci sítě, když je nedostatek energie nebo naopak převažuje nabídka, a zároveň pro majitele elektromobilů představuje příležitost k tvorbě zisku z energie.

Pilotní program chytré sítě ve Francii
Společnost Honda Motor Europe dodá jednotky se systémem Power Manager do projektu SMILE (Smart Ideas to Link Energies - Chytré nápady k propojení energií) jako součást pilotního programu chytré sítě.

V rámci pilotního projektu budou instalovány solární panely a systémy Power Manager společnosti Honda a vytvoří zde chytrou energetickou síť. Elektrická energie bude sloužit k nabíjení elektromobilů i napájení budov a v případě potřeby ji bude možné dodat zpět do sítě.

Projekt SMILE má podporu francouzského Ministerstva průmyslu a energetiky a zastřešuje 17 vzájemně propojených projektů s cílem vytvořit do roku 2019 v západní Francii rozsáhlou chytrou energetickou síť.

Vývoj systému Power Management představuje výrazný příspěvek k závazku společnosti Honda a zdůrazňuje její ambice na poli elektrifikace.


Nahoru